KATEGORIE

Motylarnia to miejsce gdzie wśród zwiedzających fruwa kilkaset kolorowych, tropikalnych motyli.

Bezpośrednio w centrum Wiednia odnaleźć można tropikalną oazę, pełną najbardziej delikatnych i kolorowych stworzeń. Motyle jakie tu zgromadzono pochodzą z różnych tropikalnych krajów Costa Rica, Belize, Surinam i Filipin.

Motylarnia (Schmetterlinghaus)

Na każdym kroku można obserwować inny rodzaj, niektóre są tak oswojone że siadają na zwiedzających. Utrzymywana wysoka temperatura i bardzo duża wilgotność tworzy dodatkowo niesamowity efekt.

© Igor Iris / 500px

© Heike Klett / 500px

ⓒ Mathieu Da Luz / 500px

Wewnątrz starano się odzwierciedlić jak najbardziej naturalne środowisko dla kolorowych mieszkańców, szklana konstrukcja przepuszcza jak najwięcej światła, tropikalne rośliny. W centralnej części znajduje się wielkie drzewo przez środek którego prowadzi ścieżka, obowiązkowy przystanek dla fotografa.

Jako ciekawostka możliwe jest udostępnienie motylarni na ceremonię ślubną. Jeśli ktoś chciałby powiedzieć sobie sakramentalne tak wśród fruwających motyli, jest to możliwe, uprzedzając ciekawskich nie pytałam jaki to koszt :)

Historia i jak znaleźć

Zaprojektowana przez Ludwika Gabriela von Remy na prośbę "kwiatowego cesarza" Józefa II stała się częścią ogrodów pałacowych. Burggarten służyły cesarzowi jako jego prywatny ogród, gdzie mógł on wraz z rodziną odnaleźć prywatność i relaks.

W 1848 roku cesarz Franciszek Józef I powiększony i przebudował ogród otaczający motylarnie, tworząc krajobraz ogrodu angielskiego. W 1919 roku nastąpiło otwarcie dla publiczności i do dziś można poczuć się jak cesarz odwiedzać zielona oazę w środku miasta.

Motylarnia © Sanjin Jukic / 500px

Dom motyli znajduje się w centrum Wiednia, tuż obok zabytkowego Hofburga, dla planujących zwidzenie około 200 metrów dalej znajduję się również Opera, warto dodać to miejsce na liście punktów do odwiedzenia.

Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie http://www.schmetterlinghaus.at Jeśli znajdziesz pół godziny czasu wolnego, opowiedz nam i Ty swoje wspomnienia z podróży.

Czy zainteresowała Cię moja historia?

Co myślisz?