KATEGORIE

Przyglądanie się z bliska gigantycznym żółwiom i wycieczki po dziewiczych wyspach Galapagos

Nie mogłam uwierzyć, gdy w ręku trzymałam bilet lotniczy do Ekwadoru, z którego miałam wyruszyć w podróż życia.

Wyspa żółwi i rajskich kwiatów

Razem z moją przyjaciółką od lat planowałyśmy dwumiesięczną wycieczkę po Ameryce Łacińskiej. Będąc już w Ekwadorze, nie mogłyśmy nie wybrać się na magiczne i wciąż tajemnicze Wyspy Żółwie, Galapagos.

© Thomas Conrad / 500px.com

Żeby dostać się na archipelag, najprostszym sposobem jest wykupienie kilkudniowego rejsu, ale my wybrałyśmy się na własną rękę.

Z Ekwadoru na wyspy latają dwie linie lotnicze, a bilety nie są przesadnie drogie. Do tego dochodzą jednak koszty karty wstępu do Parku Narodowego, który obejmuje praktycznie cały obszar wysp.

Ja i żółwie słoniowe na plaży

Przyroda na wyspach jest wręcz nieziemsko piękna. Galapagos zamieszkują setki gatunków zwierząt.

Wielu z nich nie można zobaczyć nigdzie indziej na świecie. Najsłynniejsze są oczywiście żółwie słoniowe. Co ciekawe, te olbrzymy są przyzwyczajone do ludzi.

© Geo Messmer / 500px

To było chyba jedno z najbardziej niezwykłych doświadczeń w moim życiu – leżenie na pięknej, dziewiczej plaży, podczas gdy obok mnie dostojnie przechodziły te gigantyczne zwierzęta.

Oprócz żółwi słoniowych można łatwo natknąć się na legwany morskie, iguany czy dziesiątki barwnych egzotycznych ptaków, których nazw nawet nie znam. Do tego każdego zachwycą rajskie kwiaty.

Poczuć się jak prawdziwy odkrywca

Na początek zwiedziłyśmy wyspę Santa Cruz (tam przyleciałyśmy samolotem), gdzie zatrzymałyśmy się na noc w hostelu w malowniczym miasteczku Puerto Ayora.

Niedaleko miasteczka znajduje się Tortuga Bay, słynna plaża, na której można spotkać iguany i rajskie ptaki.

Iguana © Justin Lintz / 500px

Druga z wysp, którą odwiedziłyśmy, to Santiago. Można poczuć się na niej jak prawdziwy odkrywca, wyobrażając sobie dawne wyprawy - Santiago było pierwszą wyspą archipelagu, którą odkrył Krzysztof Kolumb. Jeśli znajdziesz pół godziny czasu wolnego, opowiedz nam i Ty swoje wspomnienia z podróży.

Czy zainteresowała Cię moja historia?

Co myślisz?